O ZOYI

Sme malá rodinná značka, ktorá vznikla úplne náhodou. Jedna mama a dve dcéry. Janka, Alica a Tatiana. Možno sa pýtate, prečo LINEN ZOYA? Keď sme ako deti vyrastali, stále sme chceli viac súrodencov. Preto mama vždy srandovala, že keď budeme mať ešte jednu sestru, bude sa volať Zoja. A teraz, keď sa rodilo na svet toto naše spoločné dieťa, ani na sekundu sme nezaváhali.

Prívlastok „ľanová“ prišiel prirodzene, keďže sme práve s touto látkou začínali. V roku 2018 sme začali realizovať naše prvé nápady na ľanové šatky, a to odštartovalo oveľa väčšie veci v našich životoch.

Keď sa v decembri v roku 2019 narodil Bruno, všetko okolo nás prešlo veľkou zmenou. Dal nám veľkú lekciu a určil nás ďalší smer – oblečenie na dojčenie. Za mnoho vecí môže práve toto malé chlapča. V apríli 2021 sme do nášho tímu privítali Lea. Perfektne nás doplnil a znovu nám pripomenul, aké sú tie malé bábätká rozkošné, ale zároveň náročné. V roku 2023 k nám prišla Iris a s ňou aj nové nápady.

Pri výrobe kladieme dôraz na pôvod materiálov ako aj samotné zloženie látok. Všetko sa snažíme testovať pri extrémnych podmienkach (veď mamovanie to občas vyžaduje) tak, aby výrobky vydržali čo najdlhšie a zvládli každodenné pranie.

oblečenie na dojčenie

Ďalšia nie menej dôležitá vec je samotná výroba oblečenia. Celá naša výroba je sústredená do rôznych častí Slovenska. Preferujeme šitie v menších dielňach. Veľmi si vážime prácu pani krajčírok. Vďaka nim vidíme zhmotnené naše nápady či výmysly, a môžeme ich všetci nosiť oblečené.

Navyše sa snažíme všetok textilný odpad spracovávať ďalej – na detské tričká, čelenky či scrunchie gumičky. Čo neminieme my, posúvame ďalej.

Kúpou našich produktov nepodporíte len naše rodiny, ale aj mnoho rodín predajcov a dovozcov látok, desiatky rodín krajčírok, výšivkárov, grafikov a mnoho rôznych firiem od ktorých nakupujeme štítky, obalový materiál či u nich tlačíme rôzne kartičky.

Prečo nosiť

Správnym nosením priblížite dieťatko k polohe pred narodením, tiež počuje tlkot srdiečka, na ktoré bolo zvyknuté. Pri správnej ergonomickej polohe je podporený zdravý vývoj bedrových kĺbov detí, uľavuje od boľavého bruška a napomáha pri laktácii.  Nosenie ma výhody i pre mamičky – pomáha po pôrode so zavinovaním maternice, udržiavaním svalov panvového dna a zlepšuje fyzickú kondíciu. Nosiaci rodič má voľné ruky, dieťa je pri tom pod jeho kontrolou a bez problémov sa dostane aj do ťažko prístupných miest. Navyše rodič aj bábätko pri svojom tesnom kontakte vylučujú hormón oxytocín (tzv. hormón lásky), čím sa buduje puto medzi nimi.

VIAC O NAŠOM TÍME