O ZOYI

Sme malá rodinná značka, ktorá vznikla úplne náhodou. Jedna mama a dve dcéry. Janka, Alica a Tatiana. Naša láska k deťom a k móde nás priviedla k myšlienke priniesť štýl do bežného nosenia detičiek. Niekoľko mesiacov práce, študovania, učenia, merania, strihania, šitia, farbenia, skúšania, nosenia detí.. Hodiny a hodiny práce nás doviedli až sem. Každá z nás zastáva svoju úlohu a perfektne sa dopĺňame. Alica stále niečo vymýšľa a je „majster farbič“. Tatiana zastáva všetky administratívne funkcie a je to najväčší ľudomil na svete a preto je každé dieťatko jej kamoš. Jankinými rukami prejde každá jedna zoyka.  Na jej pleciach leží samotné prevedenie. Dbá na to, aby z dielničky vychádzali výrobky 100 % kvality.

Možno sa pýtate, prečo LINEN ZOYA? Keď sme ako deti vyrastali, stále sme chceli viac súrodencov. Preto mama vždy srandovala, že keď budeme mať ešte jednu sestru, bude sa volať Zoja. A teraz, keď sa rodilo na svet toto naše spoločné dieťa, ani na sekundu sme nezaváhali. Všetky naše šatky sú naše malé Zoyky, ktoré sú súčasťou našich sŕdc. Pre prívlastok „linen“ sme sa rozhodli z jednoduchého dôvodu – milujeme ľan. A tak naša malá (veľká) Zoyka sa zrodila z ľanu a je pripravená stať sa aktívnou súčasťou vášho života.

Keď sa v decembri v roku 2019 narodil Bruno, všetko okolo nás prešlo veľkou zmenou. Dal nám veľkú lekciu a určil nás ďalší smer- oblečenie na dojčenie. A tak sme na jar prišli s našimi prvými tričkami s otvormi na pohodlné dojčenie. Medzičasom sa naša ponuka rozrástla aj o iné nevyhnutné kúsky. A tak v našej ponuke nájdete aj mikiny, šaty a pohodlné oblečenie na doma. No a aby sme nezabudli, tak všetky textilné zvyšky používame ďalej na výrobu doplnkov.

oblečenie na dojčenie

Prečo nosiť

Správnym nosením priblížite dieťatko k polohe pred narodením, tiež počuje tlkot srdiečka, na ktoré bolo zvyknuté. Pri správnej ergonomickej polohe je podporený zdravý vývoj bedrových kĺbov detí, uľavuje od boľavého bruška a napomáha pri laktácii.  Nosenie ma výhody i pre mamičky – pomáha po pôrode so zavinovaním maternice, udržiavaním svalov panvového dna a zlepšuje fyzickú kondíciu. Nosiaci rodič má voľné ruky, dieťa je pri tom pod jeho kontrolou a bez problémov sa dostane aj do ťažko prístupných miest. Navyše rodič aj bábätko pri svojom tesnom kontakte vylučujú hormón oxytocín (tzv. hormón lásky), čím sa buduje puto medzi nimi.

VIAC O NAŠOM TÍME