Domáce oblečenie- ako to začalo

Domáce oblečenie- ako to začalo

Ahojte!

Normálne máme aj trému… Toto je náš prvý príspevok na blogu a veríme, že nie posledný.

Chceme, aby ste nazreli trochu aj do vnútra výrobného procesu. Priblížime vám, ako to celé s našim domácim oblečením vzniklo. A že to bola dlhá cesta. Poďme ale pekne po poriadku.

Asi vám netreba písať o tom, že je tu s nami už rok korona. Teda konkrétne SARS-CoV-2. Prvá vlna nám úplne zviazala ruky pri príprave našich prvých tričiek. Keď prišla na jeseň druhá vlna, mali sme celkom zabehnutý systém a aj slušný predaj. Vtedy sa to však začalo všetko rúcať ako domček z karát. Nikto nedodržiaval termíny, krajčírske dielne prestali šiť a v neposlednom rade predaj našich výrobkov zo dňa na deň klesal. Vedeli sme, že oblečenie na dojčenie asi nebude nejaký čas toľko potrebné, keďže ľudia sú proste celé dni doma.

V tomto období už Táňa nejaký ten piatok vyrábala mini človeka. S príchodom novej životnej situácie sa Táňa začala obzerať po nejakom pohodlnom oblečení na 600nedelie. Celkovo na nejaké materské domáce oblečko. Nenašla však nič, čo by spĺňalo jej požiadavky. Ako išiel čas, tak sa jej v hlave spojili 2 rozdielne myšlienky – oblečenie pre ňu a oblečenie pre všetky ženy v lockdowne. Cha! A máme skvelý nápad.

Začali sme si posielať obrázky, keď sme na niečo narazili, prezerať nekonečné množstvo vzorkovníkov. Táňa chcela využiť mušelín a ľan, Alica ľan. Po nekonečných hodinách rozhodovania a maminho presviedčania, že mušelín nie (nemá ho rada), vyhral ľan. Mali sme ale viacerých favoritov. Nechceli sme čistý ľan – veľmi by sa to krčilo a zo začiatku by to bolo ostré. Chceli sme niečo ľahké, priedušné a pohodlné. Našli sme perfektné kombo ľanu a viskózy, a tak bolo rozhodnuté. Už len vybrať farby :D.

Najväčšia ‚sranda‘ sa ale len začala pri výrobe strihov. Toľko pokusov a omylov čo sme urobili, to sa nám ani nesnívalo. Áno, mohli sme si zaplatiť profesionála na výrobu strihov. Ale tak by to vedel urobiť každý! My sa snažíme konštruovať každý nápad samy. Vďaka mamine a starkej, ktoré nás často navedú na tú správnu cestu, alebo vysvetlia nejaký postup sme to vždy zvládli. Niečo urobila mamina, niečo Alica  niečo starká – a je hotovo. Samozrejme, veľa nám pomáha aj naša pani krajčírka.

No a teraz sa poďme pozrieť na jednotlivé kúsky novej kolekcie…

Od začiatku sme vedeli, že musíme mať zavinovacie tričko. Nielen, že vyzerá pekne, ale je maximálne funkčné. Dôležitou výhodou je možnosť mať bábätko jednoducho a rýchlo v kontakte koža na kožu. O jeho výhodách si tu nemusíme písať, podstatné je, že v našom zavinovacom tričku to bude prirodzená súčasť dní nielen v 600nedelí.

Ako ďalšie bolo na zozname samozrejme obyčajné tričko. Ono ale obyčajné vôbec nie je. Vďaka jeho strihu a materiálu je to tak univerzálny a základný kúsok šatníka, že až! Pôvodne je síce myslený ako domáce tričko, my ho však už vidíme ako súčasť jarných outfitov napríklad s rifľami a teniskami.Toto tričko má otvory na dojčenie so zipsami.

Nesmieme zabudnúť ani na extra pohodlné nohavice. To je niečo neskutočné ako sa v nich skvele trávi čas. Vďaka voľnému strihu v nich ľahko môžete držať tempo s vaším drobcom pri akejkoľvek hre. Skvele dopĺňajú naše obe tričká, avšak aj obyčajné biele tielko (možno aj to nové na ktorom pracujeme) bude pri nich vyzerať super.

No a ako posledný dopĺňa našu kolekciu overal pre bábätká. Pohodlný a nadčasový kúsok. Bruno a Grétka si ho veľmi obľúbili.

Aj keď je táto kolekcia zameraná na oblečenie na doma, a bol to aj prvotný zámer pri jej tvorbe, dali sme si záležať na tom, aby si v jednotlivých kúskoch našiel každý to svoje – či pyžamo, domáce oblečenie, alebo oblečenie na prechádzku či do obchodu. Áno, rozhodne to nie je len oblečenie na doma a my sa už tešíme na jar a možnosť vyvetrať ho v meste!

Ďakujeme, že ste si tento článok prečítali až dokonca. My ideme ďalej makať, lebo plánov a nápadov máme na rozdávanie.

Pozdravujeme!

Baby z Linen Zoya

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.